Головна / Новий Рік / Де зустріти Новий рік 2019 з дитиною

Де зустріти Новий рік 2019 з дитиною

Коли ми стаємо батьками, багато в чому регламент нашому житті доводиться переглядати і підлаштовуватися під новий статус, а конкретно – під комфорт, потреби та інтереси дитини. І всіляких святкувань це стосується, звичайно ж, теж, особливо, таких улюблених дітьми, як Новий рік. У його напередодні, кожен тато і кожна мама, в першу чергу, вирішують питання, як організувати його зустріч так, щоб задовольнити всю сім’ю. І сьогодні ми постараємося розглянути кілька сценаріїв розвитку подій в зв’язку з цим, а також можливі альтернативи проведення свята.

Вік віком

Погодьтеся, Новий рік для трилітки – це зовсім не те ж саме, що і для завершального школу юнака чи дівчини. У першому випадку чадо буде щасливо, навіть якщо просто збереться вся родина, його летить до Брюсселю карнавальний костюм і в якомусь вигляді прийде Дід Мороз з подарунками, буде ялинка, серпантин та хлопавки, а також новорічні мультики і дитячі фільми. А вже якщо запросять кілька інших сімей з друзями-дітками, або прийдуть родичі з малюками цього ж віку – захоплення взагалі не буде меж. У той же час молодших школярів казкою про доброго дідуся, обдаровує всіх, хто себе добре вів в цьому році, вже не проведеш – їм все так само цікаві маскаради і веселі дитячі вечірки, але вже в більш відокремленому від дорослих форматі. Тут вже можна подумати про дискотеку, конкурсах, в ідеалі – навіть запросити аніматора, або ж одному з переодягнених дорослих взяти на себе роль ведучого цього свята.

Що ж стосується підлітків, їх в костюмі зайчика або сніжинки вже не побачиш, конкурси та розваги вони вважають за краще придумувати собі самі, і в цьому віці на свята вони особливо обтяжуються самотністю, тому варто постаратися розглянути варіант запрошення до себе їхніх друзів, або ж самим відпускати їх додому до товаришів. Не має сенсу розглядати особливості святкування з однорічними немовлятами – для їх сприйняття Новорічна ніч може мало відрізнятися від усіх інших у році. Поїли, погуляли по руках всіх родичів, пофотографувати з незрозумілими штучками, трошки злякалися блискучою мішури і гучних звуків, і можна баиньки. Про студентської ж братії батькам теж залишається тільки приховано турбуватися, бо там рішення про те, як, де і з ким, приймаєте вже, на жаль, не ви.

Вдома чи не вдома?

Загальноприйнятим є стереотип, що Новий рік – сімейне свято. Відповідно, зустрічати його треба в рідних стінах, максимум – відправившись в гості до родичів або друзів. Безумовно, для сімей з дітьми, особливо, з маленькими, цей варіант – найкомфортніший, звичний і мінімізує шанс неприємних сюрпризів. Стомилася дитинку легко буде вкласти відпочивати в сусідній тихій кімнаті, все потрібне для догляду та розваги – під рукою, та й у самих малюків стресу ніякого, адже вони в знайомій обстановці. Але, насправді це – далеко не єдина альтернатива.

Зараз є маса можливостей і по-іншому зустрічати це свято, наприклад, вирушивши з дитиною на спеціальні дитячі вечірки, на яких дітьми займаються аніматори, їм даються веселі вистави, а дорослі в цей час можуть зібратися своїм колом і теж відмінно провести час. Звичайно, мова не йде про повноцінний відвідуванні нічного клубу або ресторану, якщо мова не йде про підлітка старшого віку. Хоча, якщо чесно, і він з набагато більшим задоволенням «потусити» з друзями, ніж, нехай і в модному класному місці, але з батьками. Крім того, хто сказав, що Новий рік обов’язково відзначати в своїй країні? Дуже багато підлаштовують свою відпустку до цих дат спеціально, щоб відправитися в круїз або на курорт.

Новий рік 2019 за кордоном

Відносно поїздок на Новий рік за кордон, варто пам’ятати, що якщо все добре продумати і передбачити, то і для дитини, і для його батьків це може стати відмінним варіантом. Звичайно, якщо мова йде про зовсім дитині, краще поки, все-таки, залишитися вдома і почекати пару-трійку років, перш ніж кудись вибиратися (важливо пам’ятати і про зручність, і про важку акліматизацію в цьому віці, і про велику сприйнятливість до мікробів і вірусів чужого середовища).

З дітьми дошкільного і молодшого шкільного віку теж є ряд нюансів: краще вибирати круїзи на комфортабельних лайнерах з передбаченим дитячим обслуговуванням (харчування, аніматори, медпункт), або ж поїздку в хороший готель з тим же набором послуг. До речі, саме на Новий рік в таких місцях можна всюди розраховувати на спеціальні розважальні програми, крім того святкування з місцевим колоритом завжди стає незабутнім для дітей досвідом.

Старша дитина вже легко перенесе поїздку на гірськолижний курорт або приурочену до такого відпустки екскурсійну програму – йому буде цікаво дізнатися про культуру, історію та звичаї інших місць, особливо з огляду на, що це допомагає і в освіті, і в своєму розвитку. Правда, тут варто врахувати, що багато визначних пам’яток можуть бути закритими з нагоди свята, тому краще купувати тури з передплаченими екскурсіями – іноді для таких організованих тур-груп є спеціальні умови відвідування.

У будь-якому випадку, вирушаючи з дитиною за кордон на Новий рік, варто пам’ятати, що зайвих речей в цьому випадку не буває, і краще перестрахуватися, ніж потім ламати голову, як впоратися з проблемою в незнайомому місці. Обов’язково брати з собою схвалену власним досвідом аптечку малюка, змінний одяг для різних випадків і погоди, улюблені іграшки і розваги, а також харчування та воду, якщо в місці поїздки їх може не бути.

Взагалі ж, якою б формат святкування Нового року з дитиною не був обраний, варто пам’ятати одне: незважаючи на те, що підхід до організації свята з дітьми повинен враховувати всю відому специфіку, не варто зациклюватися на них і перетворювати подія в здачу відповідального проекту начальнику. Діти дуже чітко відчувають, коли їх батьки хвилюються, переживають і відчувають себе не в своїй тарілці, і в силу того, що їм складно зрозуміти ваш стан, подібний дисонанс між бажанням повеселитися і витає в повітрі напругою – прямий шлях до істерик і відмови від задоволень .

Тому не можна забувати, що діти – це, звичайно, важливо, але, і собі приділяти увагу просто необхідно. І тільки балансуючи між самопожертвою і здоровим егоїзмом можна знайти ту єдино вірну лінію поведінки, яка дозволить відчувати себе на цьому святі щасливими і дітям, і їхнім батькам. Пам’ятайте, ви теж колись були дітьми, тому спробуйте насолоджуватися моментом не для них, але і не замість них – просто веселіться разом, адже це так здорово!

Відео

Дивіться ще

Як прикрасити стіл на Новий рік 2019 своїми руками

Всі ми, без винятку, чекаємо наближення новорічних свят, тому що для кожного з нас дана …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *