Головна / Новий Рік / Де зустріти Новий рік 2019 з дитиною

Де зустріти Новий рік 2019 з дитиною

Коли ми стаємо батьками, багато в чому регламент нашому житті доводиться переглядати і підлаштовуватися під новий статус, а конкретно – під комфорт, потреби та інтереси дитини. І всіляких святкувань це стосується, звичайно ж, теж, особливо, таких улюблених дітьми, як Новий рік. У його напередодні, кожен тато і кожна мама, в першу чергу, вирішують питання, як організувати його зустріч так, щоб задовольнити всю сім’ю. І сьогодні ми постараємося розглянути кілька сценаріїв розвитку подій в зв’язку з цим, а також можливі альтернативи проведення свята.

Вік віком

Погодьтеся, Новий рік для трилітки – це зовсім не те ж саме, що і для завершального школу юнака чи дівчини. У першому випадку чадо буде щасливо, навіть якщо просто збереться вся родина, його летить до Брюсселю карнавальний костюм і в якомусь вигляді прийде Дід Мороз з подарунками, буде ялинка, серпантин та хлопавки, а також новорічні мультики і дитячі фільми. А вже якщо запросять кілька інших сімей з друзями-дітками, або прийдуть родичі з малюками цього ж віку – захоплення взагалі не буде меж. У той же час молодших школярів казкою про доброго дідуся, обдаровує всіх, хто себе добре вів в цьому році, вже не проведеш – їм все так само цікаві маскаради і веселі дитячі вечірки, але вже в більш відокремленому від дорослих форматі. Тут вже можна подумати про дискотеку, конкурсах, в ідеалі – навіть запросити аніматора, або ж одному з переодягнених дорослих взяти на себе роль ведучого цього свята.

Що ж стосується підлітків, їх в костюмі зайчика або сніжинки вже не побачиш, конкурси та розваги вони вважають за краще придумувати собі самі, і в цьому віці на свята вони особливо обтяжуються самотністю, тому варто постаратися розглянути варіант запрошення до себе їхніх друзів, або ж самим відпускати їх додому до товаришів. Не має сенсу розглядати особливості святкування з однорічними немовлятами – для їх сприйняття Новорічна ніч може мало відрізнятися від усіх інших у році. Поїли, погуляли по руках всіх родичів, пофотографувати з незрозумілими штучками, трошки злякалися блискучою мішури і гучних звуків, і можна баиньки. Про студентської ж братії батькам теж залишається тільки приховано турбуватися, бо там рішення про те, як, де і з ким, приймаєте вже, на жаль, не ви.

Вдома чи не вдома?

Загальноприйнятим є стереотип, що Новий рік – сімейне свято. Відповідно, зустрічати його треба в рідних стінах, максимум – відправившись в гості до родичів або друзів. Безумовно, для сімей з дітьми, особливо, з маленькими, цей варіант – найкомфортніший, звичний і мінімізує шанс неприємних сюрпризів. Стомилася дитинку легко буде вкласти відпочивати в сусідній тихій кімнаті, все потрібне для догляду та розваги – під рукою, та й у самих малюків стресу ніякого, адже вони в знайомій обстановці. Але, насправді це – далеко не єдина альтернатива.

Зараз є маса можливостей і по-іншому зустрічати це свято, наприклад, вирушивши з дитиною на спеціальні дитячі вечірки, на яких дітьми займаються аніматори, їм даються веселі вистави, а дорослі в цей час можуть зібратися своїм колом і теж відмінно провести час. Звичайно, мова не йде про повноцінний відвідуванні нічного клубу або ресторану, якщо мова не йде про підлітка старшого віку. Хоча, якщо чесно, і він з набагато більшим задоволенням «потусити» з друзями, ніж, нехай і в модному класному місці, але з батьками. Крім того, хто сказав, що Новий рік обов’язково відзначати в своїй країні? Дуже багато підлаштовують свою відпустку до цих дат спеціально, щоб відправитися в круїз або на курорт.

Новий рік 2019 за кордоном

Відносно поїздок на Новий рік за кордон, варто пам’ятати, що якщо все добре продумати і передбачити, то і для дитини, і для його батьків це може стати відмінним варіантом. Звичайно, якщо мова йде про зовсім дитині, краще поки, все-таки, залишитися вдома і почекати пару-трійку років, перш ніж кудись вибиратися (важливо пам’ятати і про зручність, і про важку акліматизацію в цьому віці, і про велику сприйнятливість до мікробів і вірусів чужого середовища).

З дітьми дошкільного і молодшого шкільного віку теж є ряд нюансів: краще вибирати круїзи на комфортабельних лайнерах з передбаченим дитячим обслуговуванням (харчування, аніматори, медпункт), або ж поїздку в хороший готель з тим же набором послуг. До речі, саме на Новий рік в таких місцях можна всюди розраховувати на спеціальні розважальні програми, крім того святкування з місцевим колоритом завжди стає незабутнім для дітей досвідом.

Старша дитина вже легко перенесе поїздку на гірськолижний курорт або приурочену до такого відпустки екскурсійну програму – йому буде цікаво дізнатися про культуру, історію та звичаї інших місць, особливо з огляду на, що це допомагає і в освіті, і в своєму розвитку. Правда, тут варто врахувати, що багато визначних пам’яток можуть бути закритими з нагоди свята, тому краще купувати тури з передплаченими екскурсіями – іноді для таких організованих тур-груп є спеціальні умови відвідування.

У будь-якому випадку, вирушаючи з дитиною за кордон на Новий рік, варто пам’ятати, що зайвих речей в цьому випадку не буває, і краще перестрахуватися, ніж потім ламати голову, як впоратися з проблемою в незнайомому місці. Обов’язково брати з собою схвалену власним досвідом аптечку малюка, змінний одяг для різних випадків і погоди, улюблені іграшки і розваги, а також харчування та воду, якщо в місці поїздки їх може не бути.

Взагалі ж, якою б формат святкування Нового року з дитиною не був обраний, варто пам’ятати одне: незважаючи на те, що підхід до організації свята з дітьми повинен враховувати всю відому специфіку, не варто зациклюватися на них і перетворювати подія в здачу відповідального проекту начальнику. Діти дуже чітко відчувають, коли їх батьки хвилюються, переживають і відчувають себе не в своїй тарілці, і в силу того, що їм складно зрозуміти ваш стан, подібний дисонанс між бажанням повеселитися і витає в повітрі напругою – прямий шлях до істерик і відмови від задоволень .

Тому не можна забувати, що діти – це, звичайно, важливо, але, і собі приділяти увагу просто необхідно. І тільки балансуючи між самопожертвою і здоровим егоїзмом можна знайти ту єдино вірну лінію поведінки, яка дозволить відчувати себе на цьому святі щасливими і дітям, і їхнім батькам. Пам’ятайте, ви теж колись були дітьми, тому спробуйте насолоджуватися моментом не для них, але і не замість них – просто веселіться разом, адже це так здорово!

Відео

Дивіться ще

Прикрашаємо двері до Нового 2019 році

Вже на порозі Новий 2019 рік, зовсім скоро Жовта Земляна Свиня вступить в свої права, …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *