Головна / Новий Рік / Курс євро до рубля в 2019 році: прогноз, думка експертів

Курс євро до рубля в 2019 році: прогноз, думка експертів

На 2019 рік довгостроковий прогноз курсу євро розраховується на основі багатьох фундаментальних і технічних даних. До фундаментальних даних належать світові новини і події, ситуація в Україні та в Європейському союзі, зовнішньополітична обстановка в світі і багато іншого. До технічних даними можна віднести наявність висхідного або спадного тренда на валютні пари і іншу біржову інформацію. Все це дозволяє спрогнозувати євровалютні курс.

Чи є передумови для зростання європейської валюти

У поточному році зберігаються такі передумови для зростання євровалюти по відношенню до рубля:

  • санкції, накладені США і Європейським союзом на Росію;
  • зростання цін на бензин і дизельне паливо;
  • скорочення поставок нафти і газу на експорт;
  • висока інфляція, що спостерігається в РФ останні кілька років;
  • незадовільний стан російської економіки;
  • напружена обстановка в Сирії.

Всі перераховані фактори дозволяють впевнено говорити про те, що в найближчі роки є всі передумови для зростання вартості євро. Найбільший вплив на курс рубля в представленому списку надають санкції і ситуація з експортом нафти.

У таблиці представлений прогноз зміни цін на нафту Brent в 2019 році

На відміну від долара, давати точні прогнози, що стосуються європейської валюти, досить складно. Курс долара на прийдешній день можна спрогнозувати з високою точністю всього за кілька годин до відкриття Московської валютної біржі. Ще складніше дати прогноз для євровалюти в довгостроковій перспективі, так як в даному випадку вартість валюти буде залежати не тільки від ситуації в Росії, але і від курсу європейської грошової одиниці по відношенню до долара. Однак прогнози більшості фахівців збуваються на 60-80%.

Прогноз курсу євро по відношенню до долара залежить від стану справ в країнах Євросоюзу, особливо від економічної ситуації в країнах-лідерах Єврозони. Суттєве значення має політична, соціальна і культурна ситуація в цьому регіоні. Наявність будь-яких проблем за все в одній з країн Європи призводить до втрати вартості євровалюти по відношенню до долара і рубля.

Думка аналітиків Центробанку про курс євро на 2019 рік

На думку аналітичних експертів Міністерства фінансів і Центрального банку, курс європейської грошової одиниці в 2019 році буде таким же нестабільним, як і в 2017-2018 роках. На початку 2019 року курс рубля до євро може вирости до показників 85-90 рублів за одиницю євровалюти за умови, що зовнішньополітична обстановка в світі не зміниться. У разі погіршення обстановки в країні і в світі при зростанні напруженості взаємин Росії з іншими країнами показник в 90 рублів за 1 євро – далеко не межа.

В кінці 2017 року Європі гостро постало питання виходу Великобританії з Євросоюзу. Якщо Brexit все ж відбудеться в 2019 році, євровалютні курс по відношенню до долара сильно впаде. Це дасть сильний привід до зниження вартості євро і в рублях. Також пом’якшення курсу євровалюти може статися і в разі очікуваного підвищення цін на нафту до 80 доларів за барель до квітня 2019 року.

Прогнози експертів Мінекономрозвитку

Фахівці з Міністерства економічного розвитку вважають, що до кінця 2019 року різких стрибків курсу євро чекати не варто. Позитивний результат виборів у Франції вже надав зміцнює дію на євровалюту, того ж слід очікувати від виборів у Німеччині. Обстановка в Єврозоні спокійна, відносини США і Росії починають налагоджуватися. У цих умовах курс рубля по відношенню до європейських грошових одиниць повинен стабілізуватися і не підносити ніяких негативних сюрпризів.

Трейдери і банкіри впевнено говорять про стабільне зростання як євро, так і долара в найближчі місяці. І та і інша валюта як і раніше недооцінена, європейські операції відчувають високий профіцит, російські банки теж очікують припливу іноземного капіталу – всі ці фактори продовжать стимулювати подорожчання євровалюти. Можливий і інший сценарій розвитку подій, при якому у другій половині 2019 року зростання цін на євровалюту припиниться і протягом осені відбудеться корекція у вигляді деякого зниження курсу євро.

Прогнозований курс євровалюти на думку Ощадбанку

Згідно із прогнозом аналітиків Ощадбанку, представленому в таблиці, у 2-му кварталі 2019 року курс євро в Росії незначно знизитися. У четвертому кварталі євро повинен зміцнити свої позиції і до кінця року подешевшати до 71 рубля за одиницю.

Перші три місяці 2019 року очікується подальше підвищення вартості євро з 81 до 87 рублів, а протягом подальших 9 місяців вона знизиться до 71-72 рублів за євро. Цей тренд повинен зберегтися до середини 2020 року. До травня 2020 Сбербанк прогнозує зниження вартості євровалюти до 62 рублів за євро.

Що кажуть про вартість євро незалежні експерти?

Думка незалежних експертів відрізняється від думки економістів в несприятливу для рубля сторону. Багато зарубіжні експерти пророкують зростання цін на євровалюту аж до позначки 100 рублів за євро. Це пояснюється наступними причинами:

Російська економіка знаходиться у кризовому стані через діючих санкцій і зниження експорту товарів (в першу чергу нафти). Найближчим часом санкції зняті не будуть, значить, підйому російської економіки домогтися не вийти. Один з варіантів розвитку подій: до кінця 2018-го країни Євросоюзу і США введуть щодо Росії нові санкційні заходи, що негативно відіб’ється на економічному стані РФ. Не всі незалежні експерти дотримуються подібних поглядів. Аналітики кредитного агентства Morgan & Stanley стверджують, що зростання євро по відношенню до рубля не перевищить позначки в 80 руб. за євро.

При одному зі сценаріїв розвитку подій курс євро по відношенню до рубля може впасти до позначки 70 рублів за євро вже до вересня. Також на рубль вплине динаміка євро по відношенню до долара. Якщо європейська валюта не буде дорожчати по відношенню до американської, у рубля збережуться шанси вирости в ціні. Крім цього, на російську валюту можуть вплинути підсумки виступів глави Європейського ЦБ і міністрів фінансів ЄС. Якщо в їх словах буде звучати впевненість у перспективах для європейської економіки, євро знову виросте в ціні.

І останній фактор, який може вплинути на рубль, – це макроекономічні показники Росії і рішення Центрального банку РФ по процентній ставці. З урахуванням сьогоднішнього курсу рубля і зростання інфляційних ризиків Центробанк, швидше за все, залишить процентну ставку без змін, і вона ніяк не вплине на динаміку курсу євро. Макроекономічні показники по країні вийдуть, швидше за все, різноспрямованими. Економіка Росії нестабільна, і як тільки інвестори визнають спад російської економіки, валюта РФ може різко впасти в ціні.

Дивіться ще

Прикрашаємо двері до Нового 2019 році

Вже на порозі Новий 2019 рік, зовсім скоро Жовта Земляна Свиня вступить в свої права, …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *