Головна / Календарі / Найдовший день в 2019 році

Найдовший день в 2019 році

Не варто думати, ніби мова йде просто про довгому по освітленості дні. З причини є найдавніше свято, коріння якого сягає в глибину століть, тоді ще предки поклонялися природним силам, шанували, як сонце, так і небо, називаючи їх божествами. Довжина світлого дня обчислюється за часом перебування сонця на небосхилі. Зокрема, це день, коли сонце вийшло, а після зайшло. Природне явище називають сонцестоянням, назва розповідає суть процесу, світило не поспішає сховатися за горизонтом. Білі ночі – відоме явище в Петербурзі, вони більше нагадують довгий день. По суті, це не так, адже раз у рік по світу дійсно є 1 незвичайний день. У 2019, точно, як в інші роки, це День сонцестояння. Існує зимовий і літнє сонцестояння. Коли тепло – найбільш тривалий день, а в холоди – найбільш короткий. Влітку сонце на горизонті знаходиться більше 17 годин, а взимку трохи менше 6 годин.

Який зв’язок з сонцестоянням?

Звичайно, є чіткі дати для літнього та зимового сонцестояння, це трапляється на початку літа і зими. Більш того, лише в Північній півкулі все, як по стандарту. Що стосується Південної півкулі, існує протилежна правило, грудень є найбільш тривалим днем. Для північній частині дата зимового сонцестояння характерна найбільш коротким днем і тривалої вночі, особливо це актуально для населених пунктів високих широт. Те ж саме стосується і літніх показників. В принципі, момент літнього сонцестояння тоді, коли нахил обертання осі Землі приймає мінімальне значення в сторону Сонця. Таким чином, з’являються «додаткові» денні години. Ідентична ситуація і взимку, тоді нахил ще більше. З приводу тривалості дня, вона максимальна на північ. І чим більше, тим тривалішим світлий час доби. Суть полярного дня безпосередньо пов’язана з позицією світила. На півночі в цей період часу не настає ніч, сонце просто не заходить. Це відразу видно на полюсах, в інших поселеннях сонцестояння визначають за датою, іноді по довжині дня. У сонцестояння немає точної дати, багато що залежить від конкретного року, але коливання мінімальні, не більше 2-х днів. У Північній півкулі найбільш тривалий день в 2019 році доведеться на 21 червня. Рік не високосний, відповідно, дата не зрушується. На цій частині Землі на сонцестояння припаде пік астрономічного літа. Що стосується південної частини, все навпаки, в червні буде середина астрономічної зими.

Актуальність свята

Ще наші предки святкували цю дату, вважаючи її вкрай важливою в річному циклі, адже день несе глибокий сакральний сенс. У слов’ян його називали зазвичай Івана Купала, тоді ж буяла природа. При цьому найбільш коротка ніч передбачена природним кругообігом, вважається більш значущою, ніж найбільш тривалий день. Основний прикметою свята донині вважають цвітіння папороті. Якщо слідувати легенді, то папороть здатний допомогти знайти скарб, досить пройтися з ним по території. Але добути квітка – непросте завдання, до того ж навіть небезпечна. Колір відразу скликав нечисту силу, що знаходиться в окрузі, тому підійти до нього було майже нереально. Цвітіння починалося пізно вночі, в глухому місці, а квітка на кущі тримався хвилини. Попередньо визначити знаходження папороті ще нікому не вдавалося, адже потрібно підійти до нього, коли почнеться цвітіння. Нечиста сила намагалася заплутати сліди, кружляла голову, могла навіть обіцяти загибель сміливцям. Хоча, кажуть, що були чоловіки, які шукали пригод, і мріяли зірвати одного разу колір.

Очевидно, що Івана Купала відносять до християнських дат. Історики вважають, що назва утворилася від імені Іоанна Хрестителя, він же спокутував Ісуса. Поганську назву донині невідомо, але вчені роблять доводи, ніби День сонцестояння – стародавнє свято, відомий у всіх куточках планети. Важливим є те, що є загальні аспекти у свят, зокрема, багаття або вогонь в будь-якому його прояві. Також люди говорять про легенду, де мова йде про чарівні насінні, плодах і квітах, зібраних в ніч літнього сонцестояння. По всьому світу в свято організовують масштабні заходи, дівчата обов’язково ворожать, з урахуванням різних традицій. Деякі люди просто насолоджуються цим днем і навіть почуттям свята. Кажуть, що дата відома з минулих часів, адже навіть прославлені єгипетські піраміди будували, орієнтуючись на позначене явище природи, в найтриваліший день сонце сідало між 2 пірамідами, якщо подивитися на них з 3-й боку. Латиші називають день Ліго, він відзначений навіть в їх сучасному календарі. У Фінляндії свято знайшов державний статус, вважається пам’ятною датою.

Дивіться ще

Місячний календар стрижок волосся на лютий 2019 року

Всім відомий факт, що на спадаючу Місяць волосся росте погано, а на зростаючу – дуже …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *